4 סיבות שבגללן אתם עלולים לסבול מאקנה

מעוניינים לדעת מהם הגורמים השונים לאקנה?

הגורם הראשי לאקנה הוא ייצור-יתר של שמן (סבום) מהעור: זקיקי שיער חסומים אשר אינם מאפשרים לשמן לצאת החוצה, לרוב גורמים בחסימה. לעומת זאת, חוץ מייצור-יתר של שמן, הורמונים וגנטיקה הם גורמים אחרים להתפרצות אקנה אשר אתם יכולים לשלוט בהם!

 1. אוכל
  אוכל חריף המכיל חומצות יכולות לשנות את רמת ה-pH של העור ולעורר התפרצויות. חוץ מאוכל חריף, ישנם מאכלים כגון לחם, מוצרי חלב (שוקולד!), שיכולים לגרום להתפרצויות. הפתרון לגורם זה הוא לשים לב לאוכל הנכנס לגוף שלכם ולבדוק איך העור שלכם מגיב למאכלים מסוימים. אם עליתם על טרנד מסוים, אתם יכולים לזהות את המגמה ולעלות על המאכל הספציפי שגורם לכם להתפרצות.

 1. לחץ
  הו, המעגל המרושע של לחץ ואקנה. עם הלחץ מגיע האקנה ואז מגיע עוד לחץ! כשאתם מרגישים תחת לחץ, הגוף שלכם מייצר הורמוני לחץ, כולל קורטיזול, אשר יכול לעורר את בלוטות השומן, להגביר את הטסטוסטרון ולהגביר את ייצור השמן ולסתום את הנקבוביות. נסו לבצע פעילות גופנית בצורה יותר מסודרת, נסו מדיטציה, וקחו קצת זמן בכל יום בכדי להתרכז בעצמכם.

 1. זיעה
  התחלתם להתאמן באופן קבוע בכדי להוריד את רמות הלחץ, אבל עדיין סובלים מהתפרצויות? הבעיה יכולה לנבוע מהשטיפה של לפני ואחרי האימון (או חוסר השטיפה). חשוב מאוד לשים לב לנגב את המייק-אפ לפני שמתחילים אימון, או לכל היותר לנגב בסיומו. אם אינכם שמים מייק-אפ, זה עדיין רעיון טוב לנגב את העור מכל לכלוך או אבק שהצטבר, וכל דבר אחר אשר רק מחכה בכדי להיכנס לתוך הנקבוביות המזיעות שלכם.

 1. שימוש מסיבי בפילינג
  ישנם כאלו שנמצאים תחת ההנחה השגויה ששימוש מסיבי בפילינג הוא התשובה לעור נקי. למרות שפילינג הוא דרך מעולה לנקות את העור מתאים מתים, הוא לא אמור להיות חלק משגרת היום שלכם. שימוש מסיבי בפילינג יכול להוביל לשריטה של השכבה העליונה של העור וגם ליובש. השריטה יכולה לגרום לעור להיות מטרה נוחה עבור נקבוביות חסומות, והיובש עלול לגרום לייצור-יתר של השמנים הטבעיים שלנו ובכך להביא להתפרצות. עדיף לצמצם את השימוש בפילינג לפעם בשבוע ולהשתמש במוצרים המותאמים עבור סוג העור שלכם. סדרת מוצרי AC-CLEAR של קמדיס לדוגמה, היא ללא שמן ומטפלת בעור מבלי לייבש אותו, אלא מספקת לו את הלחות שהוא צריך.

רשום תגובה

חיפוש

נוסף עכשיו לסל
כמות
סה"כ
סיכום ביניים
לא כולל משלוח 
הסל שלי
נוסף לרשימת הבקשות שלך
translation missing: he.general.modal.wishlist_text 
רשימת הבקשות שלי

רוצה לקבל עדכונים על מבצעים?