מהם עקיצות יתושים וגרד בגוף?

בקיץ אנו חשופים יותר לעקיצות יתושים הגורמות לתגובה אלרגית בעור - תגובה המתבטאת באודם מקומי ובגרד ואף עלולה להוביל להתפתחות דלקת ו/או זיהום.

ה"אחראיות" על העקיצות הן היתושות, הזקוקות לדם שלנו על מנת להזין את העוברים שלהן. ניתן לחלק את ההשפעה של העקיצות על הבריאות - להשפעה ישירה ולהשפעה עקיפה (שלמרות היותה עקיפה - הינה משמעותית יותר).

 

מהי ההשפעה הישירה של עקיצת יתוש?

בתהליך העקיצה מוחדרים חומרים שונים, הגורמים לתגובה אלרגית בעור (מקומית, כללית או נשימתית). האלרגיה הינה ההשפעה הישירה של העקיצה.

אלרגיה מקומית: באה לידי ביטוי בתפרחת מקומית, גרד באזור העקיצה ו/או בליטה אדומה. תינוקות וילדים נוטים לפתח תגובה אלרגית חזקה יותר לעקיצות, מאחר שמערכת החיסון שלהם חלשה יותר -ולכן מגיבה באופן קיצוני יותר.

אלרגיה כללית: אצל חלק מהאנשים, עלולה להתפתח תגובה אלרגית כללית חריפה שבאה לידי ביטוי במקומות נוספים בגוף, כגון פריחה.  

 

מהי ההשפעה העקיפה של עקיצת יתוש?

זיהום חיידקי של העור כתוצאה מעקיצה - הוא אחד הסיבוכים השכיחים ביותר של עקיצות יתושים, בעיקר בקרב ילדים שחשופים יותר לחיידקים ולזיהומים (כך, למשל, בעקבות: משחקים בחוץ, גן הילדים, ארגז חול, אי הקפדה על היגיינה נאותה בשירותים וכו').

העקיצה גורמת לנקב קטן בעור (אותו ניתן לראות במרכז אזור העקיצה) - והגירודים גורמים ליצירת סדקים קטנים בעור. הסדקים והפתח שנוצר בעור, עלולים לקבל זיהום חיידקי משני, שנגרם כתוצאה מחדירת חיידקים דרך הפתחים שנוצרו - אל הגוף.


המוצר של קמדיס לעקיצות ועור מגורה:

SKIN RELIEF CALMING LOTION תחליב להקלה והרגעה מהירה לעקיצות וגירויי עור שונים

חיפוש

נוסף עכשיו לסל
כמות
סה"כ
סיכום ביניים
לא כולל משלוח 
הסל שלי
נוסף לרשימת הבקשות שלך
translation missing: he.general.modal.wishlist_text 
רשימת הבקשות שלי

רוצה לקבל עדכונים על מבצעים?