משלוח לבית הלקוח חינם בהזמנה מעל 250 ₪
שימו לב! ייתכנו עיכובים באספקת משלוחים. במקרים דחופים, בבקשה צרו איתנו קשר.

העור בקצה המנהרה

מהי אקזמה וכיצד ניתן לטפל במחלה

מהי אקזמה וכיצד ניתן לטפל במחלה

שנייה לפני שמתחילים...

כמה חסרי אונים אנחנו מרגישים כשהעור לא מפסיק לגרד? רק אנשים עם עור יבש במיוחד יבינו את זה. אם אתם סובלים מעור אדמומי ומגירודים עזים ייתכן בהחלט שיש לכם אקזמה או אוטופיק דרמטיטיס (אסטמה של העור).

 אבל מה זה בכלל אקזמה? מה גורם לה? מה מחמיר אותה? איך מקלים על הגירוד וחוסר הנוחות? והכי חשוב – איך מטפלים בתסמיני המחלה הזו? בפוסט זה בבלוג, נדון במה זה אקזמה וכיצד לטפל בה. השאיפה שלנו? לעזור לכם להפסיק להתעורר באמצע הלילה מרוב גירודים, ובקיצור – להפוך את חייכם לקלים יותר.

ערכה טיפולית לעור אטופי ויבש | TOPIC SKIN KIT

מהי אקזמה?

בואו נעשה קצת סדר בבלגן: אקזמה היא כינוי כללי לדלקת עור. אטופיק דרמטיטיס הוא השם הלועזי לדלקת עור אטופית, או בשמה הישראלי – אסטמה של העור. ישנם סוגים רבים ושונים של אקזמה, אך הצורה הנפוצה ביותר היא אטופיק דרמטיטיס והיא לרוב תורשתית, כלומר, היא יכולה לעבור מההורים לילדים.

 אקזמה היא מצב עור שכיח המשפיע על מיליונים ברחבי העולם. ניתן לזהות אותה דרך כתמי העור המגרדים והדלקתיים שמתייבשים עם הזמן. הסובלים מאקזמה עלולים לחוות אי נוחות עצומה, מכיוון שהעור הופך לעתים קרובות לגרד בלתי נסבל. במקרים חמורים יותר, אקזמה עלולה להוביל לזיהומים משניים כתוצאה משריטות או זיהומים חיידקיים. ללא טיפול מתאים, אקזמה יכולה להיות מאבק לכל החיים ולהפריע לחיי היומיום.

אקזמה יכולה להופיע בכל גיל – החל מינקות ועד גיל מבוגר, כש-80% מהמקרים יופיעו עד גיל 5. המחלה מתפרצת בדרך כלל אצל תינוקות, ולמרבה הצער, התסמינים שיופיעו אצלם יכולים להיות חמורים יותר מאשר אצל מבוגרים הלוקים במחלה. הסיבה המדויקת לאקזמה אינה ידועה, אך משערים כי היא נובעת משילוב של גורמים סביבתיים וגנטיים.

אמנם אין תרופה לאקזמה, אבל יש דרכים לנהל את הסימפטומים ולשמור על המצב בשליטה. למרבה המזל, ניתן לנהל אקזמה עם ניטור קפדני, לחות ואפשרויות רפואיות נכונות. אנשים רבים חווים הקלה על ידי כך שהם לומדים כיצד לנהל נכון את האקזמה שלהם ומציאת טיפולים המתאימים ביותר עבורם. כלומר, עם טיפול מתאים, אנשים עם אקזמה יכולים לחיות חיים מאושרים ובריאים.

מדוע פורצת המחלה?

ישנם סוגים רבים ושונים של אקזמה, כגון אטופיק דרמטיטיס, אקזמה אלרגית, אקזמה סבוריאה, ואקזמת פומפוליקס. בעוד שלכל צורה יש מאפיינים ברורים והטיפולים עשויים להשתנות בהתאם לסוג הטיפול, הגורם המדויק לאקזמה נותר לא ידוע.

למרות המחקר הרב בנושא – כאמור, עדיין אין תשובה חד משמעית בנושא זה. התשובה המקובלת היא שקיים שילוב של נטייה גנטית עם פגם כלשהו במערכת החיסונית: נטייה גנטית, מחסום עור שאינו מתפקד כראוי, ותגובה דלקתית. בנוסף, לגורמים סביבתיים כגון חשיפה לאלרגנים ועשן סיגריות יכולה להיות השפעה עמוקה על חומרת המחלה. בעקבות השילוב הזה, העור בעצם נכשל בתפקידו כמחסום המגן על הגוף מגורמים חיצוניים, והופך לחדיר יותר לגורמים אלרגנים ומזהמים. גורמים רבים הוצעו כסיבות לפריצת המחלה, בעוד מחקרים נוספים נערך כדי לקבל הבנה ברורה יותר של מצב עור המורכב הזה.

גורמים אפשריים לאקזמה:

• חומרים הגורמים לתגובה אלרגית (אלרגנים): אלו כוללים את הפרשות קרדית אבק הבית, והפרשות של בעלי חיים.

• שינויים הורמונליים אצל נשים: כ- 30% מהנשים שסובלות מאקזמה חווות התלקחויות של המחלה בימים שלפני הופעת המחזור החודשי. כ- 50% מהנשים בהריון שיש להן אקזמה מדווחות על החמרה בסימפטומים בתקופת ההריון.

• הזעה: הזעה יכולה לנבוע מפעילות גופנית או משהייה באזורים חמים עתירי לחות, דוגמת מישור החוף בחודשי הקיץ.

• מזונות הגורמים לתגובה אלרגית: מדובר בעיקר ביצים, חלב פרה, אגוזים ובוטנים, סויה וכו'. 

• מתח נפשי: המתח מקושר לאקזמה אבל לא ידוע בדיוק כיצד הוא משפיע. חלק מהאנשים טוענים שהסימפטומים של המחלה מוחמרים כאשר הם במתח נפשי ואילו אחרים מוצאים שהסימפטומים של המחלה הם אלו שגורמים לתחושת המתח.

איך לטפל? בצורה נכונה ובריאה – מהטבע הישר אל העור

הגיע הזמן לדבר על הדבר החשוב ביותר – הטיפול. אנחנו בטוחים ששאלת את עצמך לא פעם, מה יהיה הטיפול הטוב ביותר? מה יכול להושיע מהגירודים הנוראיים האלה?

ישנם טיפולים זמינים שיכולים לעזור להרגיע את הסימפטומים של אקזמה

טיפול באקזמה יכול להיות תהליך מאתגר, אך ישנם מגוון טיפולים שיכולים לסייע בהקלה. בעוד שלא ניתן לרפא אקזמה, שליטה בדלקת וניהול גירוד חשובים לשמירה על אקזמה בשליטה. לכן, הסובלים מאקזמה צריכים להתייעץ עם הרופא שלהם כדי למצוא את טיפולי האקזמה הטובים ביותר לצרכיהם האישיים. טיפולי אקזמה פופולריים כוללים קורטיקוסטרואידים ואנטיהיסטמינים מקומיים, אשר הוכחו כמרגיעים גירוד ומפחיתים פריחה. חשוב להגיד שהטיפול בסטרואידים אינו מומלץ, משום שהוא עלול להוביל לתופעות לוואי, ולא ניתן להשתמש בתכשירים המכילים סטרואידים לאורך זמן.

ניתן לטפל באקזמה גם באמצעות קרמי לחות, טיפול באור ותוספי תזונה כגון שמן דגים או פרוביוטיקה, שלכל אחד מהם יתרונות ייחודיים לסובלים מאקזמה. עם מגוון אפשרויות הטיפול באקזמה הקיימות כיום, סביר להניח שניתן למצוא משהו שעובד ביעילות רבה בהקלה על תסמינים.

בניגוד לתכשירים מסוג זה, אנחנו כאן כדי לספר לכם על הערכה הדו-שלבית של קמדיס, הכוללת ג'ל רחצה וקרם טיפוליים המכילים חומרים טבעיים. שני התכשירים פועלים יחד ביסודיות ומקלים על הגרד כבר מהשימוש הראשון*, מפחיתים את האדמומיות, ומשאירים את העור עשיר בלחות (ולא דביק).

אתם יכולים לנקוט גם בצעדים כדי למנוע התלקחויות של אקזמה מלכתחילה

בעוד שהתלקחות אקזמה יכולה להתרחש באופן בלתי צפוי, ישנם כמה צעדים שאתם יכולים לנקוט כדי להפחית את התדירות והעוצמה של האקזמה. לדוגמה, אם אתם יודעים שגורמים סביבתיים מסוימים כמו אבק או טמפרטורה עלולים לעורר אצלכם אקזמה או להחמיר מצב קיים, הקפידו להימנע ממגע עם גורמים אלה ככל האפשר. זיהוי חומרים מגרים פוטנציאליים והרחקתם מהסביבה שלכם היא דרך מצוינת לסייע במניעת התלקחויות. בנוסף, זכרו לשמור על לחות העור שלכם עם חומרי לחות טבעיים - עור עם לחות מסוגל להגן על עצמו טוב יותר מפני אקזמה. לבסוף, לבישת בגדים רפויים העשויים מבדים טבעיים כמו כותנה יכולה לעזור להפחית גירוי ולשפר את השליטה באקזמה. נקיטת הצעדים הפשוטים הללו עשויים להוביל לשליטה באקזמה בטווח הארוך, אך זה תלוי בחומרת האקזמה שלכם ובהתמדה שלכם.

אם אתם מתמודדים עם אקזמה, חשוב להיות עדינים עם העור ולהימנע משריטות

אקזמה עלולה לגרום לאדמומיות, קשקשים, ובעיקר גירודים שקשה לעמוד בפניהם. לכן תרגול יומיומי של הימנעות מגירודים הוא בעל חשיבות עליונה לניהול המצב ולהתמודדות עם האקזמה שלכם. גם הימנעות משריטות עשויה להיות חיונית להפחתת תסמיני אקזמה ולמניעת גירוי או נזק נוסף לעור. נכון, זה דורש מאמץ מודע לא להתגרד לאורך היום, אך פעולה זו עשויה להביא להקלה ארוכת טווח בהתלקחות האקזמה. כדי לשמור על תחושה נוחה בעור, נסו אמבטיה עם תחליבי הזנה מסוימים, קרמי לחות וטיפולים מקומיים שעשויים לסייע בהפחתת גירוד ותסמיני אקזמה אחרים.

כמה מילים אחרונות על אקזמה

זכרו! אקזמה היא מצב עור שכיח שעלול לגרום לעור להיות יבש, מגרד ודלקתי. ישנם סוגים רבים ושונים של אקזמה, ובעוד הגורם המדויק אינו ידוע, ישנם טיפולים זמינים שיכולים לעזור להרגיע את הסימפטומים של אקזמה. אתם יכולים גם לנקוט בצעדים שעשויים למנוע התלקחויות מלכתחילה, או להקל על התסמינים, על ידי התנהגות עדינה עם העור והימנעות משריטות. אם יש לכם אקזמה, אנחנו ממליצים לכם לנסות את התכשירים והקרמים של קמדיס להקלה בתסמיני המחלה והרגעה של העור.

ערכה טיפולית לעור אטופי ויבש | TOPIC SKIN KIT

אנו בקמדיס ערכנו ביוני 2019 מחקר קליני:.

 במחקר הוכח כי שימוש בקרם הטיפולי שלנו, מסייע בטיפול בתסמיני אטופיק דרמטיטיס ואקזמה.

התכשירים בערכה שלנו מותאמים לילדים מגיל חצי שנה ומעלה, ומומלצים על ידי רופאי עור מרחבי העולם. המוצרים מכילים שילובים של תמציות צמחי מרפא המופקות בטכנולוגיה מיוחדת ממעבדות קמדיס Calm BotaniplaxTM system המעצימה את סגולותיהם הרפואיות ותורמת לשיקום מחסום העור.

ללא סטרואידים - ללא פארבנים - ללא SLS - ללא צבעים מלאכותיים - ללא בושם

כך תטפלו בעור אדמומי ובהפחת גרד

אז...מה הסוד שלנו? תמציות צמחים ומדע!

כשמדע וטבע נפגשים התוצאות לא רק נפלאות, הן גם נשארות. בקמדיס, השקענו שנים לפיתוח מוצרים המטפלים בבעיה מהשורש שלה, לא רק על פני השטח, אלא באמת – בכל היבט אפשרי. 

כל צמח פועל על העור במישור ייחודי לו, ותורם לפעילות האחרים. הצמחים מוטמעים בשילוב עם מרכיבים יעילים נוספים ביניהם הסרמידים התורמים לבריאות העור, וחמאת שיאה המעשירה את העור בלחות רבה.

ליקוריץ'

צמח המצוי בקרם הטיפולי שלנו. בליקוריץ' משתמשים ברפואה הסינית כבר 2,000 שנה. המדע המודרני הוכיח כי השורש שלו מקל על גירודים, מכיל תכונות אנטי דלקתיות, אנטי מיקרוביאליות ואנטי אוקסידנטיות.

אגוז עץ הסבון

צמח המצוי בג'ל הרחצה. עשיר בנוגדי דלקות, המנקה באמצעות ריכוז גבוה של סאפונינים (מקציפים) המצויים בו.

רובארב

צמח המצוי בג'ל הרחצה וגם בקרם. הרובארב הוא אחד מהצמחים השכיחים ברפואה הסינית המסורתית מזה מאות שנים. המדע המודרני חקר ומצא כי הוא מרפא פצעים, ובעל סגולות אנטי דלקתיות ואנטי בקטריאליות.

מה הלקוחות שלנו אומרים

מה כוללת הערכה הטיפולית לאטופיק דרמטיטיס (אסטמה של העור)?

קרם לחות טיפולי לעור יבש עד יבש במיוחד

קרם לחות טיפולי לעור יבש עד יבש במיוחד

הקרם הטיפולי של קמדיס, בעל נוסחה מוגנת בפטנט עם יעילות מוכחת, מיועד להקלה והזנת עור יבש במיוחד, אדמומי ומגורה. הוא בעל מרקם עשיר במיוחד ומכיל שילוב המוגן בפטנט של 6 צמחי מרפא, אשר יחד מסייעים ביעילות להקלה על העור ולשיקום שכבת ההגנה הטבעית שלו. יעילותו של הקרם מוכחת במחקר קליני. צבעו המיוחד של הקרם משקף את ריכוז תמציות הצמחים המשולבות במוצר, ומדיווחים של המשתמשים בקרם הטיפולי, נרשמו 100 אחוזים של שביעות רצון מהמוצר.

ג'ל רחצה לניקוי והקלה על עור יבש עד יבש מאוד

ג'ל רחצה לניקוי והקלה על עור יבש עד יבש מאוד

ג'ל לניקוי עדין של קמדיס, מותאם לעור יבש ויבש במיוחד, אדמומי ומגורה. התכשיר מכיל שילוב של שלושה צמחי מרפא, המותירים את העור נינוח ורגוע. הג'ל מכיל גם גליצרין להעשרת העור בלחות כבר בעת הרחצה ואלנטואין להרגעת העור. השימוש בג'ל מתאים לשימוש למקלחת או להוספתו לאמבט תוך ערבוב עם המים, ומיועד לשימוש במבוגרים ובתינוקות מגיל חצי ומעלה.

עכשיו ב 20% הנחה!

הערכה הטיפולית לעור אטופי ויבש, כוללת את 2 מוצרי הסדרה במחיר מופחת!

₪126.40
₪158.00
ערכה טיפולית לעור אטופי ויבש | CALM
ערכה טיפולית לעור אטופי ויבש | CALM
ערכה טיפולית לעור אטופי ויבש | CALM
ערכה טיפולית לעור אטופי ויבש | CALM
ערכה טיפולית לעור אטופי ויבש | CALM
Sunday,Monday,Tuesday,Wednesday,Thursday,Friday,Saturday
January,February,March,April,May,June,July,August,September,October,November,December
Not enough items available. Only [max] left.
הוספה לרשימת המשאלותהצגת רשימת המשאלותהסרה מרשימת המשאלות
סל הקניות שלך

סל הקניות שלך ריק

Return To Shop