מה זה אטופיק דרמטיטיס?

אטופיק דרמטיטיס או בשמה המוכר בישראל "אסתמה של העור", הינה הסוג הנפוץ ביותר של אקזמה ונפוצה בעיקר בקרב ילדים. אטופיק דרמטיטיס הינה מחלת עור דלקתית כרונית, המאופיינת בגרד ויובש של העור. מתבטאת בשטחי עור אדומים, יבשים ומאוד מגרדים המופיעים אצל ילדים בעיקר בקפלי העור במרפקים, מאחורי הברכיים ובשורשי כפות הידיים ואילו אצל מבוגרים המחלה באה לכדי ביטוי בעיקר בפנים והצוואר, בית חזה והגפיים.   

בישראל ישנם כ – 300 אלף הסובלים מהמחלה. כ 90% מהם הינם תינוקות וילדים.  

 סימני המחלה וסימפטומים 

הסימפטום העיקרי של המחלה הינו גרד מתמשך ובלתי נסבל עד כדי פגיעה בתפקוד היומיום, בהפרעות שינה וירידה באיכות החיים. לאנשים הסובלים מאטופיק דרמטיטיס, יש לרוב עור יבש וקשקשי המשתרע כמעט על כל הגוף. הפריחה מופיעה בדרך כלל על הידיים, הרגליים, פרקי הידיים, הקרסוליים, מפרקי האצבעות, הצוואר, החזה העליון, העפעפיים, בחלק הפנימי של המרפקים והברכיים. לתינוקות לעיתים קרובות יש פריחה על הפנים והקרקפת.  האבחון למחלה נעשה ברובו על פי מראה העור ועל סמך היסטוריה רפואית משפחתית של אלרגיות.  

  הגורמים למחלה והמכניזם שלה  

הסיבה לאטופיק דרמטיטיס אינה ידועה, אם כי ישנן מספר ראיות לגורמים גנטיים, סביבתיים ואימונולוגיים. המחלה נגרמת בשל פגיעה בשכבת העור החיצונית המשמשת כ"מחסום עורי". ברגע שמחסום העור נפגע, הלחות עוזבת את העור ומשאירה אותו יבש וקשקשי. הגורמים למחלה הם לרוב שילוב של נטייה גנטית, פגם במערכת החיסונית, וכישלון של העור בתפקידו כחיץ בפני גורמים זרים חיצוניים.  מלבד הגורמים הפנימיים, קיימים גם גורמים חיצוניים העלולים להחמיר את התופעה ולעודד את התפרצותה כמו מזג אוויר יבש, שימוש בסבון לא מתאים, התחממות יתר במיטה בלילה, לחץ נפשי ומזהמים שונים כגון וירוסים וחיידקים ועוד.

מוצרי קמדיס לעור יבש, אדמומי ומגורה: 

TOPIC SKIN FACE & BODY CREAM קרם גוף לעור יבש ואדמומי 

TOPIC SKIN FACE & BODY WASH ג'ל רחצה טיפולי לעור יבש, אדמומי ומגורה

חיפוש

נוסף עכשיו לסל
כמות
סה"כ
סיכום ביניים
לא כולל משלוח 
הסל שלי
נוסף לרשימת הבקשות שלך
translation missing: he.general.modal.wishlist_text 
רשימת הבקשות שלי

רוצה לקבל עדכונים על מבצעים?