בקיץ אנו חשופים יותר לעקיצות יתושים הגורמות לתגובה אלרגית בעור - תגובה המתבטאת באודם מקומי ובגרד ואף עלולה להוביל להתפתחות דלקת ו/או זיהום.

ה"אחראיות" על העקיצות הן היתושות, הזקוקות לדם שלנו על מנת להזין את העוברים שלהן. ניתן לחלק את ההשפעה של העקיצות על הבריאות - להשפעה ישירה ולהשפעה עקיפה (שלמרות היותה עקיפה - הינה משמעותית יותר).

מהי ההשפעה הישירה של עקיצת יתוש?

בתהליך העקיצה מוחדרים חומרים שונים, הגורמים לתגובה אלרגית בעור (מקומית, כללית או נשימתית). האלרגיה הינה ההשפעה הישירה של העקיצה.

אלרגיה מקומית: באה לידי ביטוי בתפרחת מקומית, גרד באזור העקיצה ו/או בליטה אדומה. תינוקות וילדים נוטים לפתח תגובה אלרגית חזקה יותר לעקיצות, מאחר שמערכת החיסון שלהם חלשה יותר -ולכן מגיבה באופן קיצוני יותר.

אלרגיה כללית: אצל חלק מהאנשים, עלולה להתפתח תגובה אלרגית כללית חריפה שבאה לידי ביטוי במקומות נוספים בגוף, כגון פריחה.  

מהי ההשפעה העקיפה של עקיצת יתוש?

זיהום חיידקי של העור כתוצאה מעקיצה - הוא אחד הסיבוכים השכיחים ביותר של עקיצות יתושים, בעיקר בקרב ילדים שחשופים יותר לחיידקים ולזיהומים (כך, למשל, בעקבות: משחקים בחוץ, גן הילדים, ארגז חול, אי הקפדה על היגיינה נאותה בשירותים וכו').

העקיצה גורמת לנקב קטן בעור (אותו ניתן לראות במרכז אזור העקיצה) - והגירודים גורמים ליצירת סדקים קטנים בעור. הסדקים והפתח שנוצר בעור, עלולים לקבל זיהום חיידקי משני, שנגרם כתוצאה מחדירת חיידקים דרך הפתחים שנוצרו - אל הגוף.


המוצר של קמדיס לעקיצות ועור מגורה:

SKIN RELIEF CALMING LOTION תחליב להקלה והרגעה מהירה לעקיצות וגירויי עור שונים