משלוח לבית הלקוח חינם בהזמנה מעל 250 ₪
שימו לב! ייתכנו עיכובים באספקת משלוחים. במקרים דחופים, בבקשה צרו איתנו קשר.

אקנה ודיאטה

assortment-of-healthy-food-for-clean-eating-flexit-2023-11-27-05-35-17-utc (1).jpg__PID:c0b67419-45d9-4967-8f35-0764ffa936a2

אקנה, המוכרת גם כפצעונים, היא אחת מהבעיות העוריות הנפוצות והמאתגרות ביותר, המשפיעה על אנשים בכל הגילאים, בעיקר אצל בני נוער וצעירים. היא מתאפיינת בהופעת פצעים, נקודות שחורות, וגושים, המופיעים בעיקר על הפנים, הגב, והחזה. גורמים רבים יכולים להשפיע על ההתפרצות והחומרה של האקנה, בין היתר הורמונים, גנטיקה, דלקות, וכן התזונה.

בשנים האחרונות, הקשר בין תזונה לאקנה זכה לתשומת לב מחודשת, כאשר מחקרים רבים מנסים לזהות אילו מרכיבי תזונה עלולים להחריף או להקל על תסמיני האקנה. הבנת הקשר הזה חשובה לא רק למטרות טיפול אלא גם למניעה, והיא מציעה גישה הוליסטית לניהול הבעיה, שכוללת לא רק שימוש בתרופות וטיפולים חיצוניים אלא גם שינויים באורח החיים ובתזונה.

במאמר זה, נסקור את הממצאים העדכניים ביותר בנושא ונדון באופן שבו עשויים מרכיבים תזונתיים שונים להשפיע על מצב העור והאקנה, מתוך מטרה להציע פתרונות תזונתיים שיכולים לתמוך בבריאות העור ולסייע במניעת וטיפול באקנה, למידע נוסף בנושא טיפול באקנה לחצו כאן.

סוכרים ומוצרי דגן מעובדים

השפעת הסוכרים על האקנה

תזונה המכילה כמויות גבוהות של סוכרים פשוטים ומוצרי דגן מעובדים נחשבת לאחד הגורמים המשפיעים ביותר על הופעת וחומרת האקנה והפצעונים. מאכלים אלו מובילים לעלייה מהירה וחדה ברמות הגלוקוז בדם, מה שגורם לגוף להפריש כמויות גדולות של אינסולין. תגובה זו נועדה לעזור לווסת את רמות הסוכר בדם, אך יש לה השפעות לוואי שיכולות להחמיר את מצב האקנה.

  • אינסולין וגלוקוז: כאשר הגוף מפריש כמויות גדולות של אינסולין, זה יכול לגרום לפעילות יתר של בלוטות השומן ולהגברת ייצור שומן עורי, מה שמוביל לחסימת נקבוביות ולהופעת אקנה.
  • מאכלים בעלי מרמת סוכר גבוה: מאכלים אלו מעלים את רמת הגלוקוז בדם במהירות ומחייבים הפרשה גדולה יותר של אינסולין, מה שיכול להוביל להחמרת האקנה.
  • השפעה על הורמונים ודלקת: עלייה ברמות האינסולין יכולה גם להשפיע על רמות הורמונים אחרים ולגרום לדלקת בגוף, שניהם גורמים ידועים להחמרת אקנה.

לכן, מומלץ להפחית בצריכת מאכלים עם מדד גליקמי גבוה ולהעדיף מזונות בריאים עם מדד גליקמי נמוך, כמו ירקות, פירות בעלי רמת גליקמיה נמוכה, דגנים מלאים, ומזונות עתירי סיבים תזונתיים. שינוי זה בתזונה יכול לתרום לשיפור מצב העור ולהפחתת התפרצויות של אקנה, ומהווה חלק מגישה מקיפה לניהול וטיפול באקנה.

חלב ומוצריו

השפעת חלב על האקנה

חלב ומוצרי חלב, כמו גבינות ויוגורט, הם חלק בלתי נפרד מהתזונה של רבים. הדיון סביב השפעתם של מוצרי חלב על אקנה מתמקד בעיקר בפוטנציאל שלהם לגרום להופעת תגובות הורמונליות אשר עלולות להוביל להופעה או החמרה של אקנה.

  • הורמונים בחלב: חלב מכיל הורמונים טבעיים וגם תרכובות הדומות להורמונים, אשר יכולות להשפיע על רמות ההורמונים בגוף האדם. עלייה בפרשת האינסולין ו-IGF-1 (גורם הגדילה דמוי האינסולין), המקושרים לפיתוח אקנה, יכולה להיות תוצאה של צריכת חלב.
  • השפעה על בלוטות השומן: ההורמונים הנמצאים בחלב עשויים להזמין הפרשה מוגברת של שומן עורי, מה שיכול להוביל לחסימת נקבוביות ולהתפרצות אקנה.

המלצות לדיאטה

על אנשים עם נטייה לאקנה מומלץ לשקול הפחתה או הימנעות מצריכת חלב ומוצרי חלב, במיוחד סוגים העשירים בשומן. כחלק מהמאמץ לנהל את האקנה באופן טבעי, ניתן לשקול תחלופות צמחיות לחלב, כמו חלב שקדים, חלב סויה, או חלב אורז, שלא מכילות את ההורמונים המקושרים לאקנה. 

ההבנה שמוצרי חלב עשויים להשפיע על האקנה מובילה לחשיבות ההתייחסות לתזונה כחלק מהטיפול והניהול של האקנה. המידע הקיים מצביע על הצורך בשינויים דיאטטיים עבור חלק מהסובלים מאקנה. שינויים אלו יהוו חלק מאסטרטגיה כוללת לשיפור מצב העור ובריאותו.

ערכה טיפולית לאקנה

שומנים בריאים ואומגה 3

התפקיד של אומגה 3 במניעת אקנה

שומנים בריאים וחומצות שומן אומגה 3, המצויים במזונות כמו דגים, אבוקדו, וזרעי פשתן, מציעים יתרונות בריאותיים רבים, כמו הפחתת התפתחות דלקות - גורם מפתח בהתפתחות האקנה. הם נחשבים לחלק חשוב בתזונה המונעת ומטפלת באקנה, בזכות יכולתם לתמוך בבריאות העור.

  • השפעת אומגה 3 על דלקות: חומצות השומן אומגה 3 ידועות ביכולתן להפחית דלקות בגוף, תוך שהן מפחיתות את ייצור חומרים דלקתיים ומגבירות את ייצור חומרים אנטי-דלקתיים. דלקת היא אחד הגורמים המרכזיים להתפרצות אקנה, ולכן, הפחתת הדלקת יכולה להוביל לשיפור משמעותי במצב העור.
  • מקורות מזון עשירים באומגה 3: דגים כמו סלמון, אנשובי, ומקרל, כמו כן, גם אבוקדו וזרעי פשתן, הם מקורות מעולים לאומגה 3. צריכתם יכולה לתמוך בבריאות העור ולהפחית את הסיכון להתפרצויות אקנה.
  • תועלות בריאותיות נוספות: מעבר להשפעה על האקנה, אומגה 3 תורמת גם לבריאות הלב והמוח, מה שהופך אותה לחלק חשוב בתזונה היומיומית לשמירה על בריאות הכללית.

המלצות לדיאטה

כדי להפחית את סיכון האקנה ולתמוך בבריאות העור, מומלץ לצרוך מזונות עשירים באומגה 3. הכללת מזונות אלו בדיאטה, בשילוב עם ירקות, פירות, ומזונות עשירים בסיבים, תתמוך בבריאות העור מכל הכיוונים. 

שכן הבנה נכונה של תזונה באופן כללי, ותזונה העשירה באומגה 3 בפרט יכולה להשפיע בצורה חיובית על בריאות העור ולסייע בהפחתת פריחות האקנה מציעה גישה תזונתית נוספת לניהול הבעיה.

כמו כן חשוב להזכיר שכל שינוי תזונה משמעותי חייב להיעשות בהתייעצות רופא או תזונאית, כדי למקסם את ההשפעה ולוודא שלא גורמים לפעולה ההפוכה ממה שרוצים להשיג, למידע נוסף בנושא השפעת התזונה על האקנה תוכלו למצוא כאן.

שאלות נפוצות (FAQ)

מהו הקשר בין תזונה לאקנה?

תזונה משפיעה על האקנה במספר דרכים, כולל על ידי השפעה על רמות ההורמונים, דלקות בגוף, וייצור שומן עורי. מזונות מסוימים, כמו סוכרים פשוטים ומוצרי חלב, עלולים להחמיר את האקנה, בעוד שאחרים, כמו מזונות עשירים באומגה 3, יכולים לתרום להפחתת דלקת ושיפור מצב העור.

האם חלב גורם לאקנה?

ההורמונים והמרכיבים האחרים הנמצאים בחלב עלולים לגרום לתגובות הורמונליות המובילות להופעה או החמרה של האקנה.

אילו מזונות עשויים לעזור במניעת אקנה?

מזונות עשירים באומגה 3, כמו דגים, אבוקדו, וזרעי פשתן, יכולים לעזור במניעת אקנה על ידי הפחתת הדלקת. כמו כן, מומלץ לצרוך מזונות עם מדד גליקמי נמוך ולהפחית בצריכת מאכלים עתירי סוכר ומוצרי דגן מעובדים.

האם שינויים בתזונה יכולים להחליף טיפולים תרופתיים באקנה?

שינויים בתזונה יכולים להוות חלק מתוכנית טיפול כוללת באקנה, אך לרוב אינם מחליפים לחלוטין טיפולים תרופתיים, במיוחד במקרים של אקנה חמורה. ייעוץ עם דרמטולוג הוא הכרחי לקביעת הטיפול המתאים ביותר.

כיצד ניתן להתחיל בשינויים בתזונה לשיפור מצב האקנה?

התחלה בשינויים בתזונה דורשת תכנון ומחשבה. מומלץ להתחיל בהפחתת צריכת מזונות הידועים כגורמים לאקנה, כמו סוכרים ומוצרי חלב, ולהגביר את צריכת מזונות בריאים ועשירים בנוגדי חמצון ואומגה 3. מומלץ לשקול ייעוץ עם דיאטן או רופא לקבלת הנחיות מותאמות אישית.

* כל המידע הכתבה הינו בגדר המלצה בלבד וכל שינוי תזונה העלול להשפיע על בריאותכם יש להיעשות בהתייעצות עם רופא או תזונאית

acne testi 2.jpg__PID:74998ca7-fb34-44e5-9331-d2cabc94e4eb

סיכום

הקשר בין תזונה לאקנה מדגיש את החשיבות של אורח חיים בריא ותזונה מאוזנת בניהול וטיפול באקנה. כפי שראינו, סוכרים פשוטים, מוצרי חלב, וחוסר בשומנים בריאים כמו אומגה 3 יכולים להשפיע על הופעת האקנה וחומרתה. ההבנה של המנגנונים שמאחורי השפעות אלו והכללת שינויים בתזונה יכולה להוות חלק מתוכנית טיפול רחבה יותר, הכוללת גם טיפולים תרופתיים ושינויים באורח החיים.

לא פחות חשוב, הוא לזכור כי כל אדם הוא ייחודי, ולכן תגובתו לשינויים בתזונה עשויה להיות שונה. על כן, מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום התזונה ודרמטולוגיה, שיוכלו להציע גישה מקיפה ויעילה יותר לניהול וטיפול באקנה. בסופו של דבר, המטרה היא לא רק לשפר את מצב העור אלא גם לתמוך בבריאות הכללית של הגוף וליצור איכות חיים טובה יותר.

מה הלקוחות שלנו אומרים

מה כוללת הערכה לטיפול באקנה?

קרם לחות טיפולי לפנים (אקנה)

קרם לחות טיפולי לפנים

הקרם נטול השמן של קמדיס לאיזון, טיפול וטיפוח יומיומי של עור בעייתי ושמן מכיל שילוב של 4 צמחי מרפא לאיזון מחדש של עור שמן ובעייתי ולהרגעת אדמומיות בפנים חומצה סליצילית המסייעת לחידוש תאי העור, גליצרין המעניק לחות, תמצית פלנקטון לספיגת שומניות העור.

ג'ל ניקוי טיפולי לפנים (אקנה)

ג'ל ניקוי טיפולי לפנים

ג'ל לניקוי פנים של קמדיס, מנקה ביסודיות ובעדינות עור שמן מבלי לייבש אותו! מכיל שילוב של 2 צמחי מרפא לאיזון מחדש וטיפוח עור שמן ובעייתי, חומצה סליצילית המסייעת לחידוש תאי העור, ויטמין E לפעילות נוגדת חמצון, ומרכיבים המעשירים את העור בלחות.

ג'ל רב עוצמה לטיפול נקודתי תוך 12 שעות

ג'ל רב עוצמה לטיפול נקודתי תוך 12 שעות!

ג'ל רב העוצמה של קמדיס, מפחית את כמות הפצעונים ומונע את הישנותם בעזרת פעולה המווסתת את מנגנון יצירת הסבום (חומר שומני) בעור הפנים. יעילותו בהשגת תוצאות תוך 12 שעות בלבד, מוכחת מחקרית. התכשיר מכיל שילוב של 6 צמחי מרפא, פטנט של קמדיס, המסייעים בהפחתת תסמינים של אקנה ולאיזון מחדש של העור. כמו כן התכשיר מכיל חומצה סליצילית המסייעת לחידוש תאי העור וקילוף הנגעים, ומרכיבים להעשרת העור בלחות.

מבצע לזמן מוגבל

20% הנחה על ערכות לפצעונים ועור שמן

הערכות כוללות את המוצרים בגודל מלא ובמחיר מופחת

 ערכה טיפולית לעור שמן ופצעונים

תרחיץ פנים טיפולי + קרם טיפולי + ג'ל נקודתי

ערכה טיפולית לעור שמן ופצעונים | AC - CLEAR CONTROL KIT - קמדיס
ערכה טיפולית לעור שמן ופצעונים | AC - CLEAR CONTROL KIT - קמדיס
ערכה טיפולית לעור שמן ופצעונים | AC - CLEAR CONTROL KIT - קמדיס
ערכה טיפולית לעור שמן ופצעונים | AC - CLEAR CONTROL KIT - קמדיס
ערכה טיפולית לעור שמן ופצעונים | AC - CLEAR CONTROL KIT - קמדיס

159₪ 125₪ 

לרכישה

 ערכה טיפולית לעור שמן ופצעונים + 3 מסיכות בד

תרחיץ פנים טיפולי + קרם טיפולי + ג'ל נקודתי + 3 מסיכות בד

ערכה טיפולית לעור פנים שמן
ערכה טיפולית לעור פנים שמן
ג'ל לניקוי פנים עמוק
קרם לחות לעור פנים שמן
תכשיר לטיפול פנים נקודתי

218₪ 175₪ 

לרכישה
Sunday,Monday,Tuesday,Wednesday,Thursday,Friday,Saturday
January,February,March,April,May,June,July,August,September,October,November,December
Not enough items available. Only [max] left.
הוספה לרשימת המשאלותהצגת רשימת המשאלותהסרה מרשימת המשאלות
סל הקניות שלך

סל הקניות שלך ריק

Return To Shop